Ten tekst przeczytasz w 8 min.

Odpowiednie przygotowanie skóry do depilacji — dlaczego jest tak istotne?

po-depilacji.jpg

Depilacja bywa przyczyną bolesnych podrażnień i nieestetycznych śladów. Wysypka, zaczerwienienie, pieczenie czy zacięcia — wymienione efekty uboczne zabiegu sprawiają, że uzyskanie gładkiej skóry może być znacznie utrudnione.

Co zrobić, aby podrażnienia po goleniu zostały złagodzone? Czy można całkowicie pozbyć się tego problemu? W niniejszym artykule omawiamy zagadnienia związane z przygotowaniem do procesu niwelowania nadmiernego owłosienia, lecz także polecamy naturalne substancje łagodzące pieczenie oraz swędzenie wydepilowanej skóry.

depilacja-przygotowanie.jpg

Jakie zabiegi pomagają przygotować ciało do depilacji?

Jednym ze sprzymierzeńców w walce z podrażnieniami po goleniu są zabiegi przygotowujące do depilacji. Należy do nich m.in. szczotkowanie ciała przed kąpielą lub prysznicem. Ten suchy peeling może stać się nieodłącznym elementem codziennej rutyny, gdyż niesie wiele korzyści zarówno dla urody, jak i zdrowia. Poprawia kondycję skóry, działa regenerująco, pobudza krążenie, wspierając zarazem pracę układu limfatycznego.

Szczególnie polecany jest osobom zmagającym się z problemem wrastających po goleniu włosków. Warto pamiętać, że szczotka do masażu na sucho powinna mieć drewniany trzonek oraz włosie wykonane z naturalnych włókien np. agawy. Innym świetnym rozwiązaniem jest stosowanie peelingów zmiękczających owłosienie. Naskórek należy złuszczać przed depilacją, aby dodatkowo go nie podrażnić, a jedynie odpowiednio nawilżyć.

Ponadto ciało można przygotować do zabiegów poprzez rozgrzanie poszczególnych jego partii oraz nałożenie na nie olejów. Następnie warto zastosować kilkunastominutowy masaż w kierunku od stóp do serca, żeby poprawić krążenie, ujędrnić skórę, lecz także nawilżyć ją i odżywić. Zabieg najlepiej jest przeprowadzać wieczorem, natomiast samą depilację kolejnego dnia.

Produkty polecane przed depilacją — po które warto sięgnąć?

Jeden z produktów zalecanych do stosowania przed depilacją stanowi sól morska. Warto umieścić ją w swojej pielęgnacji, sięgając np. po peeling solny. Oleje zawarte w produkcie (m.in. kokosowy, rokitnikowy, pomarańczowy) nawilżają i odżywiają skórę, nie powodując zarazem uczucia tłustości oraz świetnie przygotowując ciało do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Inną skuteczną substancją jest dzika róża. Kwasy owocowe w niej obecne stymulują biosyntezę ceramidów, w związku z czym znacznie zmniejszają suchość twarzy oraz ciała. Ponadto pozwalają na dłuższe utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia naskórka.

Przygotowanie do depilacji nie powinno jednak ograniczać się do jednego dnia poprzedzającego sam zabieg. Najlepiej, aby wspomniane rytuały stały się elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej. To dzięki systematyczności możliwe jest bowiem prawidłowe odżywienie, zregenerowanie i oczyszczenie skóry.

Każdego dnia warto zatem korzystać z różnych naturalnych kosmetyków. Świetnym wyborem są m.in.kremy z kwasami (np. azelainowym lub migdałowym). Należy jednak pamiętać, żeby nie stosować kwasów bezpośrednio po zabiegu usuwania niechcianego owłosienia.

Kolejnym produktem przydatnym w procesie przygotowania skóry do depilacji jest krem nawilżający z mocznikiem oraz kwasami: salicylowym i mlekowym. Zawarte w kosmetyku substancje pomagają złuszczyć martwy naskórek, odblokować pory, lecz także łagodzić podrażnienia.

po-depilacji.jpg

Jak złagodzić podrażnienia po goleniu?

Podrażnienia po goleniu zdarzają się nawet w przypadku stosowania nawilżających zmiękczających zabiegów przed depilacją. Bariera ochronna skóry może się bowiem osłabić wskutek braku snu, nadmiaru stresu lub nieodpowiedniej diety. W takich sytuacjach warto sięgnąć po produkty pielęgnacyjne, takie jak np. balsam do ciała z kofeiną. Zawarte w kosmetyku substancje, czyli m.in. ekstrakty z aloesu, olej z truskawek, mocznik, prawoślaz mają działanie nawilżające, regenerujące i odżywcze.

Podobnym działaniem charakteryzuje się tonik żelowy Lynia. Zawiera m.in. wąkrotę azjatycką, NMF, kwas hialuronowy, a więc składniki, które koją skórę, łagodzą ból, stymulują produkcję kolagenu i elastyny. To wszystko sprawia, iż produkt doskonale sprawdza się nie tylko w walce z podrażnieniami, lecz również jako element codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej lub problematycznej.

Czy podrażnień można pozbyć się raz na zawsze?

Po wielu latach starań o piękną, gładką skórę czasami pojawia się refleksja, że podrażnień nie da się pozbyć raz na zawsze. Warto jednak pamiętać, iż odpowiednio dobrane zestawy kosmetyków mogą okazać się niezwykle pomocne w zwalczaniu mikrouszkodzeń.

W ofercie marki Lynia znajdują się nie tylko gotowe kosmetyki m.in.  masła do ciała, oleje, peelingi, toniki, lecz także surowce, dzięki którym każdy będzie w stanie samodzielnie stworzyć preparaty przystosowane do zróżnicowanych warunków zewnętrznych oraz zmieniających się potrzeb skóry. W asortymencie obecne są np. precyzyjnie odmierzone substancje potrzebne do przygotowania własnego balsamu po goleniu w następujących wersjach: łagodzącej przeciwstarzeniowej, nawilżająco-łagodzącej bądź odżywczo-łagodzącej.

Poprzednie wpisy

Podróże upiększają

Zwiedzamy, poznajemy, smakujemy. Jednak odkrywanie nowych światów to nie tylko historia, zabytki, cuda natury i wyjątkowe